Author: Готвимкд Editor

Десерти

Еве како да подготвите преубави домашни карамели!

Израдувајте ги домашните и воодушевете ги гостите со домашни карамели! Уживајте во заводливиот вкус! Повеќе вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден […]

Повеќе

Детокс напивка од чиа семиња

Оваа напивка е исклучително хранлива, а ќе ви ја даде и потребната енергија. Повеќе на Готви.мк: Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како Како да ослабете според хороскопскиот знак? […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

АПСОЛУТЕН ХИТ: Највкусните и најнеобичните компири од рерна! (ВИДЕО)

Вака подготвените компири сигурно ќе ве воодушеват! Дали сакате компири подготвени на разни начини? Варени, пржени, компир пире, пекарски компир? Ако сакате да направите мал пресврт во подготвувањето на овој зеленчук, ние ќе ви покажеме како… За почеток потребни ви се 4 компири, малку масло, сол и загреана рерна. А […]

Tips & Tricks

Еве како да направите домашни таблети против кашлица и воспаление на грлото!

Зајакнете го имунитетот и спречете настинка и грип! Овие таблети можете да ги растворите и во топла вода и да ги испиете како пијалак. Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење […]

Главни јадења

Баварско пивско печење

За следниот ручек ви го предлагаме ова вкусно печење на баварски начин. Добар апетит! Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири Направете домашен песто сос […]

Повеќе

ДОМАШЕН ВКУС: Рецепт за најдобриот чипс!

Ви донесуваме едноставен рецепт за подготовка за домашен чипс. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири Компир тава со кромид и сусам – посен и многу […]

Tips & Tricks

КОРИСЕН ТРИК: За секунда отстранете ги гребнатинките од мебелот!

Во секој дом се наоѓа барем едно парче мебел направено од дрво: крвет, ормар, маса, столици,… Но убавината на дрвениот мебел може да ја нарушат разни гребнатинки. За среќа, гребнатинките можете да ги отстраните со ова природно средство. Сè што ви е потребно е орев и мека крпа. Природните масла […]

Видео, Деликатеси

КОМПИР „ВУЛКАН“: Најдобрите полнети компири кои сте ги пробале (ВИДЕО)

Вака подготвени полнети компири никој нема да ги заборави… Најдобрите јадења настануваат така што ќе издлабите компири, па ќе ги наполните со непогрешлива мешавина – кашкавал, шунка или сланина. Подготовката е многу едноставна, а во видеото во прилог погледнете ја целата постапка: Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк Гурманска домашна плескавица […]

Главни јадења

ОВА МОРАТЕ ДА ГО ПРОБАТЕ! Чикаго пица со дебело и крцкаво тесто, полно со прелив!

Ако сте љубител на пица, тогаш ова морате да го пробате! Ова е рецепт за Чикаго дуплекс пица. Повеќе на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт […]