Author: Готвимкд Editor

Tips & Tricks

НАПИВКА ЗА БРЗО СЛАБЕЕЊЕ: Ослабете и до 15 кг месечно!

Напивката која ќе ви ја претставиме се покажала многу ефикасна во губењето килограми. Секако, потребно е да се движите и здраво да се храниите. Состојките кои влегуваат во состав се многу здрави. Така чиа семето поволно делува на здравјето бидејќи поседува доста омега 3 масни киселини, протеини, калциум и влакна. […]

Главни јадења

ДОМАШЕН ДОРУЧЕК: Најбрзите уштипци на светот

Кој не сака да го започне утрото со уштипци? Ви донесуваме рецепт за наједноставните уштипци на светот, пробајте! Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прочитај повеќе кулинарски совети и трикови ТУКА Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да бидете ѕвер во кревет Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за […]

Главни јадења

ПИТА ПОЛНЕТА СО СИРЕЊЕ: Неверојатно мека, а се прави за миг!

Оваа солена пита се превиткува во облик на коверт, а во неа можете да додадете и виршли, мелено месо, сирење или смесата која најмногу одговара на вашиот вкус. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за […]

Повеќе

Крекери со сусам

Солени крекери кои ќе ги обожавате! Послужете и уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење […]

Десерти

ОСВЕЖУВАЊЕ: Јогурт коцки со малини

Лесни и освежувачки, јогурт коцките со малини се вистински десерт за сите љубители на благо! Послужете и уживајте! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на […]

Видео, Главни јадења

Баничка со сремуш (ВИДЕО РЕЦПЕТ)

Подгответе мека и убава баничка со сремуш (див лук)… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото […]

Десерти

БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Торта готова за 15 минути!

За сите љубители на благо! Овој десерт им успева на сите! Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш […]

Tips & Tricks

Решете се од каменот и болките во бубрезите со помош на овие намирници

Кој еднаш почувствувал таканаречен бубрежен напад предизвикан од инфекција, песок или камен, тој може да се „пофали“ со храброст. Со доста течност делумно може да се ублажи оваа појава, но клучот до успехот лежи само во две намирници. Имено, не се откажувајте од алтернатива како што се чај од магдонос […]

Видео, Главни јадења

БРЗО И ЛЕСНО: Кралски доручек (ВИДЕО)

Доручекот е оброк кој не смеете да го прескокнете, а овој рецепт, дефинитивно ќе ве освои. Ви пренесуваме предлог за еден врвен и гурмански утрински доручек. Погледнете го видеото и подгответе го ова јадење за наредниот доручек. Сигурно ќе ви се допадне! Повеќе на Готви.мк: Нема веќе стоење до шпорет […]

Десерти

Домашен какао крем

Направете сами вкусен крем кој сите ќе го обожаваат! Повеќе на Готви.мк: Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната […]