Author: Готвимкд Editor

Десерти

КРЕМАСТ ДЕСЕРТ: Едноставен чизкејк во чаша!

Евтин десерт од 5 состојки ќе ги воодушеви вашите гости, а најмногу најмладите! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 […]

Главни јадења

Мусака со бело месо и пиперки

Подгответе вкусна мусака со бело месо и пиперки… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! […]

Видео, Десерти

ЌЕ ВЕ ОСВОИ: Торта снегулка

Немате идеја за десерт, а ви се јаде нешто слатко? Еве одличен рецепт за торта снегулка! Ќе ја обожавате… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со […]

Видео, Главни јадења

Домашна залиена пита (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Јадење кое ќе ве освои, а се прави толку лесно… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог […]

Tips & Tricks

Намирници со кои најдобро ќе го скротите гладот

Кога ќе ве фати глад или едноставно немате време за оброк, некаде во кујна би требало да имате некоја намирница со која ќе го скротите гладот. Но наместо да посегнувате по пекарски производи или чоколадо, следниот пат размислете и навреме снабдете се со некои од овие квалитетни намирници со кои […]

Главни јадења

Сочна, крцкава и супер здрава – пица за која зборува цел свет!

Ако сакате да уживате во омилените италијански вкусови без грижа на совеста – оваа пица е полн погодок. Тајната е во карфиолот! Односно во крцкавата кора и „тестото“ во кое нема ниту грам брашно туку само свеж изрендан карфиол. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица […]

Повеќе

МОЌНА НАПИВКА: Топи масни наслаги како од шега!

Конечно доаѓаат топли денови, а ние стануваме посвесни на последиците од долгата зима и вишокот килограми. Наместо да размислувате како да ги замаскирате проблематичните делови со помош на облека, ви донесуваме совршена напивка која во комбинација со редовни физички активности помага во топење на масните наслаги. Мелената пиперка помага за […]

Видео, Десерти

Преубав, декоративен и мек куглоф – брз колач за викенд! (ВИДЕО)

Рецепт за декоративен, мек куглоф со пријатен вкус. Се прави многу брзо од состојки кои веќе ги имате во кујна. Послужете и уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до […]

Tips & Tricks

Јадете лук и мед 7 дена и ќе видите што ќе се случи со вашето тело! (ВИДЕО)

Лукот и медот можеби  ви изгледаат чудно во комбинација, но истата таа комбинација ќе направи чудо за вашето тело. Зајакнете го вашиот имунитет со овој еликсир. Лукот дава многу бенефити благодарение на своето антиоксидантско дејство. Содржи соединение алицин кое докажано го намалува холестеролот во крвта. Оваа намирница е нискокалорична, а […]

Предјадења

Идеално предјадење, доручек или вечера: Коцки од палента со сирење

Едноставно подгответе коцки од палента, а потоа украсете ги со спанаќ или блитва! Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе […]