Author: Готвимкд Editor

Видео, Десерти

Без брашно, шеќер и печење: Десерт кој ќе го обожавате (ВИДЕО)

Додека го подготвувате, ќе уживате во неодоливиот мирис… Уживајте во вкусот на необичниот десерт, а инструкциите и деталите за подготовка погледнете ги во видеото:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – […]

Главни јадења

Лосос во сос од лимон

Аспарагусот го прави ова јадење посебно. Неговиот лесен вкус одлично оди со риба како лосос!   Добар апетит! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk Црвена здрава чинија: Направете чорба од цвекло Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло […]

Главни јадења

Вратете се во детството: Попара на старски начин

За да се вратите во детството потребни ви се малку леб и маст…   Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет […]

Видео, Десерти

Ставила брашно во шолја со кафе: Добила вкусен колач за 2 минути! (ВИДЕО)

Колачот во шолја е идеална опција кога сакате брз и едноставен десерт. За овој рецепт потребни ви се некои основни намирници, кои речиси секогаш ги имате во кујна, а вкусот е совршен!   Целата постапка погледнете ја на снимката (премотајте на 2:20): Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за […]

Tips & Tricks

Домашно, целосно природно средство за чистење прозори – ќе ја воодушеви секоја домаќинка!

Ова е идеално средство кое покрај тоа што ги отстранува тврдокорните дамки уште и дезинфицира… Средството кое самите можете да го направите ќе биде еколошко, евтино и ефикасно!   Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен […]

Десерти

Без миксер, печење и готвење: Ова е најбрзиот и најсладок колач!

Ви донесуваме рецепт за подготовка на најбрзиот, најлесниот и највкусен чизкејк во чаша!     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт […]

Видео, Главни јадења

Странците „полудеа“ по српска традиционална плескавица – еве како се прави! (ВИДЕО)

Српскиот хамбургер, попознат како плескавица, со еден збор, за туристите е експлозија од вкусови. Еве што е потребно за една врно подготвена српска плескавица… Во видеото во прилог погледнете како се подготвува овој српски специјалитет: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен […]

Видео, Десерти

Најбрзиот колач со јогурт кој го правеле нашите баби (ВИДЕО)

Едноставна подготовка за колач со богат вкус… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен […]

Tips & Tricks

Ова се природни „чистачи“ на масен џигер, излечете се на време!

Масниот црн дроб не е мал проблем. Се јавува во различна возраст, а некои природни лекови би можеле да бидат од голема помош. Црниот дроб е најважен метаболички орган. Тој е чувар на витамините и ги филтрира токсините од организмот. Ако во клетките на џигерот се наталожат масти тогаш имаме […]

Главни јадења

Шпагети со туна и домати

Едноставен рецепт за лесен, но хранлив и вкусен оброк…   Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење […]