Author: Готвимкд Editor

Десерти

Брзи мафини со кокос

Уживајте во слатките залаци со егзотичен вкус на кокос!   Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате […]

Главни јадења

Италијанска кујна: Шпагети со Алфредо сос

Пастите се едноставни, брзи, а да бидеме искрени, сите ги обожаваат! Во прилог ви донесуваме рецепт за шпагети со Алфредо сос – ќе ги обожавате… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт кој […]

Видео, Главни јадења

Полжав погача – лисната и мека

Мека, лисната, се топи во уста – рецепт прекрасна полжав погача… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот […]

Видео, Главни јадења

Полнети тиквици по рецепт на нашите баби (ВИДЕО)

Подгответе тиквици по старски рецепт…   Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Десерти

Оригинален рецепт за баклава со мак!

Ви донесуваме оригинален рецепт за превкусна баклава со мак!   Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта […]

Десерти

Мирисот на есента: Подгответе компот од крушки

Крушките имаат сладок вкус, а содржат витамини А, Б1, Б2, Ц и Е, фолна киселина и минерали. За крајот на летото ви донесуваме рецепт за компот од крушки кој ќе го обожавате!   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна […]

Салати

ЗИМНИЦА: Лути печени пиперки со лук

Збогатете ја својата зимница со лути печени пиперки. Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот Похован […]

Десерти

Кокос ролат: Ситни колачиња кои ќе ве воодушеват!

Се подготвува толку едноставно, што можат да ви помогнат и децата… Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта […]

Видео, Десерти

Чоко малини торта

Прекрасна торта со чоколадо и малини – ќе бидете воодушевени! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач […]

Главни јадења

По Југословенски рецепт: Еве како да подготвите војнички грав

Подгответе грав по југословенски рецепт…   Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова […]