Author: Готвимкд Editor

Видео, Десерти

Еве како да направите домашен јафа колач! (ВИДЕО)

Направете колач кој ќе ги воодушеви сите… Ако сакате брзи, вкусни и евтини колачи, ова е идеален рецепт за вас. Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог: Повеќе десерти на Готви.мк: Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз […]

Видео, Главни јадења

Рецепт за доручек кој никогаш нема да го заборавите! (ВИДЕО)

Доколку немате идеја што да подготвите за доручек, ви предлагаме целосно поинаков, но многу вкусен начин на подготовка на тост сендвич. Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој […]

Десерти

ГОТОВИ ЗА 15 МИНУТИ: Бомбици со јаболка и кокос

За 15 минути ќе имате сјајни колачи од состојки кои речиси секогаш ги имате дома. Повеќе на Готви.мк: Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција Нови правила за влез во Грција – Дали […]

Tips & Tricks

Еве што му прави сокот од калинка на вашиот организам!

Ако сакате да го успорите процесот на стареење и да го зајакнете имунитетот, пијте свежо цеден сок од калинки, советуваат стручњаците. Оваа вкусна напивка е вистински концентрат од витамин Ц, богата е со калиум и витамини А и Е, содржи фолна киселина, како и многу моќни антиоксиданси. Некои истражувања покажале […]

Видео, Десерти

Еве како да направите посни бајадери со кокос (ВИДЕО)

Сите сакаме бајадери, а тие се идеални и за посни слави. Ви пренесуваме рецепт за бајадери кои лесно се подготвуваат, а нема да ви биде потребна ниту посебна кулинарска вештина, туку само малку добра воља. Повеќе на Готви.мк: Салата со маслинки и кубети ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли […]

Видео, Главни јадења

Почнал да реди сланина во тавата: Кога ќе видите што направил, веднаш ќе се фатите за работа! (ВИДЕО)

За вкусен специјалитет не ви треба многу кулинарска вештина, а тоа ќе го видите и во оваа снимка. Потребни ви се малку сланина, компир и сирење за да го направите ова превкусно јадење. Еве и како: Повеќе рецепти на Готви.мк: Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума […]

Видео, Десерти

БРЗО И ЛЕСНО: Посни кифли со пиво и ореви (ВИДЕО)

Стар рецепт за посни кифли со пиво кои ќе ве воодушеват! Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Десерти

ПОЛНЕТИ КРОФНИ: Слатко изненадување во средината!

Вистинско уживање во студените зимски денови… На здравје! Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење […]

Предјадења

Пикантни полнети јајца

Овие вкусни залаци лесно се подготвуваат и се вистински украс на трпезата. На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос Салата која летово ќе ја правите секој ден Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по […]

Десерти

Колач од лимон без брашно

Освежувачки и сладок, овој колач е одличен десерт без брашно. Послужете и уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед Пудинг од ориз Чоколадна баклава Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди […]