Author: Готвимкд Editor

Десерти

БРЗ И ЕДНОСТАВЕН РЕЦЕПТ: Залаци растопено чоколадо во неодоливи колачи

Американските колачиња со парчиња темно чоколадо се како создадени за љубителите на малку посилни вкусови.   Повеќе на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди Пржена банана Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено […]

Видео, Салати

Компир салата со јогурт и копар – на пареа (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Лесна, летна салата со многу пријатен вкус. Се подготвува на пареа, но можете и да го обварите компирот во вода.   Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го […]

Десерти

Шарена пита со боровници: Кој еднаш ќе ја проба, секогаш ќе сака повеќе!

Овој мирисен десерт е многу едноставен за подготовка…   Уживајте! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и […]

Видео, Десерти

СЕ ПРАВИ ЗА МИГ: Освежувачка торта со малини (ВИДЕО)

Освежете се со вкусен десерт – направете торта со малини по рецептот на Милица Михаиловиќ… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт […]

Главни јадења

Омлет ала Париз

Идеално јадење за доручек… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви ВИДЕО: Еве како […]

Главни јадења

НИКОГАШ ПОВКУСНО: Јунешко во црно вино

Јунешкото месо подготвено на овој начин ќе ве освои. За следниот ручек еве супер идеја!   Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена […]

Главни јадења, Салати

ГОРДОСТ НА СЕКОЈА ДОМАЌИНКА: Компир салата по најпопуларниот рецепт

Салатата од компири секогаш е добар прилог, но и главен оброк. Има многу верзии на ова вкусно јадење, а ние ви го донесуваме најпопуларниот рецепт! Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна […]

Видео, Главни јадења, Предјадења

ПОСЛУЖЕТЕ СО ПЛЕСКАВИЦИ: Рижото со шампињони (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Одлично оди со јадења од месо, на пример ова рижото е идеално со плескавици…   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба […]

Главни јадења

Сочни шницли

За ручек или вечера, подгответе сочни телешки шницли…   Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт […]

Повеќе

Енергетски џус

Имате потреба од енергија? Еве рецепт кој ќе ви ја врати силата!   Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на […]