Author: Готвимкд Editor

Видео, Главни јадења

Брзо печиво: Пита со сирење од готови кори

Вечера која ќе ве воодушеви! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бонапети“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири […]

Видео, Главни јадења

Од едно тесто два врвни рецепти – прсти да излижеш

Бидете практични и од едно тесто направете две вкусни јадења. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од […]

Десерти

Од 3 состојки без печење: Никогаш поедноставен чоколаден чизкејк

За подготовка на овој колач ќе ви требаат 15 минути. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно […]

Главни јадења

Пилешко во сос од кефир и куркума – ремек дело

Толку сочно пилешко не сте пробале… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Видео, Десерти

Торта од кикирики и чоколадо: Десерт кој не се заборава

Ако сакате да направите незаборавен десерт, пробајте го овој рецепт! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица […]

Видео, Главни јадења

Вечера за сечиј вкус: Пита со праз за 30 минути

Ако немате идеја што да подготвите за вечера, еве одличен предлог. Брза пита со праз. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Кувајмо лако“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и […]

Видео, Десерти

Стара Боем торта: Совршена, мека и сочна, вкус за паметење

Пробајте го овој фантастичен десерт! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бокина кујна“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од […]

Видео, Главни јадења

Погачици со чварки: Заборавен рецепт од народната кујна

Не штедете на калории кога доручекот е во прашање. Ако сакате да имате сила за цел ден, доручекот мора да биде калоричен. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос […]

Видео, Главни јадења

Домашни равиоли по стар рецепт

Ако сакате малку да ја промените исхраната, обидете се со овој вкусен ручек. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни […]