Author: Готвимкд Editor

Видео, Главни јадења

Полнети компир палачинки: Вечера која ќе ја обожавате

Доколку уживате во готвењето, ова е рецепт за вас. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ […]

Видео, Предјадења

Идеја за славско предјадење кое се пече само 10 минути: Два различни ролати од една смеса со неодолив фил

Солените ролати се секогаш добар избор за предјадење, а можете да ги комбинирате на разни начини. Еве еден предлог! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦПЕТОТ во прилог: Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на […]

Видео, Главни јадења

Златни кифли како од пекара: Домашно печиво на кое нема да му одолеете

Меко тесто полнето со сирење, со совршена кора и пенаста средина. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна […]

Главни јадења, Предјадења

Едноставна за подготовка – чорба од рукола

Здрава чорба која ќе го надополни вашиот ручек… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и […]

Видео, Главни јадења

Еве како да направите Караѓоргева шницла: Не впива масло, а убаво се пече

Оброк за уживање! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории […]

Tips & Tricks, Видео

Ставете во тегла кора од портокал и малку оцет: Неверојатен трик за чист и уреден дом

Неверојатен трик за чист и уреден дом! Направете ефикасно средство за чистење, без да потрошите пари и без хемикалии. Потребни ви се портокали, јаболков оцет и сода бикарбона. Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО: Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска […]

Десерти

Полнети крофни со фил од ванила

Неодоливи меки крофни полнети со фил од ванила… Уживајте! Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново […]

Видео, Главни јадења

Мека и сочна погача со кисело млеко готова за 30 минути

Вкусна погача за вечера која ќе биде на вашата маса за 30 минути! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: […]

Видео, Десерти

Медовик торта – руски меден десерт кој ќе ве освои!

Подгответе неодолив десерт… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети […]

Главни јадења, Предјадења

Бела чорба – предјадење кое ќе ве наполни со енергија

Рецепт за вкусна бела чорба… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)