Author: Готвимкд Editor

Tips & Tricks

На 60 години го исчистила црниот дроб и дебелото црево: Смеса која прави чуда!

Како што луѓето стареат, на удар се нивниот метаболизам и видот – дигестивниот систем работи послабо, а видот полека попушта. Но, постојат луѓе кои не сакаат да попуштат под притисокот на стареењето и непрекинато бараат начини за да го подмладат организмот и да ги спречат знаците на стареење. Меѓу нив […]

Видео, Десерти

Кремаст чоколаден колач со кокос (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

За денешниот десерт ви пренесуваме едноставен рецепт за прекрасен чоколаден колач со кокос… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – […]

Видео, Главни јадења

БРЗО, ЛЕСНО, ВКУСНО: Мрежеста пица (ВИДЕО)

Вкусно печиво идеално за доручек или вечера… Начинот на подготовка детално е објаснет и во видеото на „Бакина кухиња“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи […]

Tips & Tricks

ПИВО И КИКИРИКИ: Најдобар начин да се опоравите од маратон!

Литар пиво и пакување кикирики се најдобар лек за исцрпеност после маратон, тврдат научниците. Експертите тврдат дека оваа класична комбинација која се нуди во повеќето пивници низ светот, го рехидрира организмот подобро од спортските напивки. За време на долго трчање, човечкото тело може да изгуби и до три литри течност […]

Десерти

Брза кремаста торта: Секој пат ќе барате парче повеќе!

За оваа торта ќе биде потребно да подготвите и кора, но тоа се прави исклучително лесно, а се пече кратко – само петнаесетина минути. Повеќе рецепти на Готви.мк: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки […]

Видео, Главни јадења

Полнета лисната векна од месо (ВИДЕО)

Подгответе вкусна лисната векна од месо по овој рецепт и ќе бидете воодушевени! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не […]

Tips & Tricks

ТОПИ КИЛОГРАМИ КАКО ОД ШЕГА: Напивка од само три состојки!

Комбинацијата на овие состојки го забрзува метаболизмот и помага при слабеење. Секако, доколку сакате најдобри резултати, треба да внимавате што јадете и да вежбате. Сок кој согорува стотици калории додека седите и читате книга? Можно е, ако ги измешате овие состојки: Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: […]

Десерти

Хит чоколадни лижавчиња: Никогаш полесна подготовка за десерт за паметење!

Покрај што се прават брзо и едноставно, со својот изглед ги воодушевуваат сите! Послужете и уживајте!   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути […]

Tips & Tricks, Видео

СПАС ВО ПОСЛЕДЕН ЧАС: Вашата кујна ќе заблеска!

Шпорет полн со флеки, масна тава или запушен одвод – се некои од ноќните кошмари во секоја кујна. Нема потреба да посегнувате по штетни хемикалии, потребен ви е само лимон. Наједноставно решение за проблемите во кујната е ова убаво, жолто овошје. Пресечете го лимонот на половина, па исцедете сок на […]

Tips & Tricks, Видео

Девет причини зошто чоколадото е добро за здравјето!

Веќе одамна е познато дека чоколадото позитивно влијае на расположението, го намалува стресот и помага кај ПМС. Но, што со неговите помалку познати својства? Неодамнешните студии покажале дека конзумирањето чоколадо може да пружа мноштво здравствени бенефити, од здравје на срцето до витка линија. Треба да имате на ум дека не […]