Author: готвимк

Meat, Главни јадења

Што да се јаде денеска: Батаци со пармезан

 Ова е прилично едноставно јадење со богат вкус, доволно за четири лица. Верувајте, веднаш ќе ги освои вашите симпатии. Може да си ставите прилог по желба. Ова е рецептот: Повеќе рецепти на Готви.мк: Свежа салата со тестенини ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Тестенини во песто сос Хот дог […]

Pastes

Немате ништо во фрижидер? Овие тестенини се решението

 Ако се најдовте во ситуација да немате време да испазарите од работните обврски, а мора да подготвите нешто набрзина, тогаш подгответе ги овие едноставни тестенини со неодолив вкус. Повеќе рецепти на Готви.мк Пица лазањи ВИДЕО: Рецепт за пица која не пече во рерна 3 брзи видео рецепти за пица Домашна […]

Забава

ВИДЕО: Направија вкусна роденденска торта ама…

Ова видео ќе ве насмее до солзи. Овие супер роденденски торти за кои биле потребни голема желба, планирање и труд, беа уништени за миг. Овие родендени вечно ќе се паметат. Погледнете во следното видео: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има […]

Десерти

Домаќинките „збеснаа” по оваа торта: Се прави за пет минути!

Сите домаќинки постојано пронаоѓаат нови рецепти и се трудат да направат вкусни јадења, но најчесто немаат време. Кога ќе се најават гости, потребно е нешто што е брзо, евтино и вкусно. Затоа, ние ви нудиме торта за која не ви треба печење, а се прави за пет минути. Повеќе десерти […]

Pastes

Нов рецепт за совршени тестенини: Макарони со грашок и пармезан

Тестенините можат да се подготвуваат на милион начини. Овој пат ви нудиме рецепт кој е неодоливо вкусен, а исто така и брз за подготовка. Тестенини со грашок и пармезан се совршенство во кујната. Повеќе вести на Готви.мк Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: […]

Главни јадења

Вулкани од компир – совршено декорирано и вкусно

 Компирите се омилено јадење на речиси секој од нас, а овој пат Gotvi.mk ви нуди супер декориран компир од кој застанува здивот. Повеќе вести на Готви.мк Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија ВИДЕО: Анастасија ја објави Цеца облечена во венчаница Ја […]

Забава

ВИДЕО: Најзгодната српска пејачка сечеше кромид во краток шорц

Радмила Манојловиќ при едно гостување во “Ами Џи Шоу”, имаше предизвик да исечка колку може повеќе кромид за неколку минути. Најзгодната српска пејачка во краток шорц од бела тантела, направи сечењето кромид да биде секси активност во кујната.Мора да признаеме, иако видеото е постаро, мажите со задоволство го гледаат.   […]

Десерти

Крофни со орео колачиња за експлозија од уживање

 Крофни со крем, крофни со мармалад, крофни со џем. Како и да бидат подготвени, солени или благи, крофните имаат одличен вкус. Овој рецепт долго ќе ви остане во мислите. Крофни со фил од орео колачиња и чоколадо се врвно уживање. Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: […]

Tips & Tricks

Го пресоливте ручекот? Спасете го со овој трик

На сите понекогаш ни се случува да се занесеме во работата и да го пресолиме ручекот кој го приготвуваме. Иако овој проблем кој неретко се случува им создава главоболки на домаќинките, постои начин како да го спасите пресолениот ручек.Кога се во прашање, супа или сосови идеално решение е компирот. Имено […]

Pastes

Деликатес на трпеза: Канелони со четири вида сирење

Од италијанската кујна никогаш доста. Вкусовите и намирниците кои можат да се комбинираат, даваат одличен вкус. Овој пат, ви нудиме канелони со четири вида сирење. Едноставно, а неодоливо вкусно. Повеќе вести на Готви.мк Врап со туна кој се прави за 5 минути Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња […]