Author: готвимк

Tips & Tricks, Видео

Не дозволувајте рацете да ви ја издадат возраста – решението е во кујна

Не дозволувајте по рацете да ви се позната возраста, туку со состојки од кујната направете сите брчки да исчезнат.Можно е, еве како:   Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: […]

Tips & Tricks, Видео

Сите го фрламе а ги убива комарците – трик за горештините

Сите пиеме кафе, па ги миеме шолјите, без да знаеме каква грешка правиме. За да се спасите од здодевните комарци, отоци и црвенила, се што ви треба е талог од кафе.Еве како делува: Повеќе вести на Готви.мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички […]

Видео, Десерти

Највкусните летни бомбици

Направете бомбици со кокос и вишни. Неверојатно вкусна летна комбинација која се топи во устата. Ова е се што ви треба: Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир […]

Видео, Салати

ХИТ ВО РЕГИОНОТ: Необична компир салата

Направете вкусна, здрава, летна и необична салата со компири. Погледнете како се подготвува, се е брзо и лесно:   Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го […]

Видео, Главни јадења

ХРОНО ПИТА – уживајте без да накачите килограми

Направете вкусна и лесна хроно пита, по која полуде регионот.Ви требаат малку состојки, здрава е и нема да накачите килограми. Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои […]

Tips & Tricks, Видео

РУСКИ РЕЦЕПТ КОЈ Е ЕФИКАСЕН 100%: Решете се од влакната на телото

Решете се од влакната на телото со руски рецепт кој делува 100%. Ефикасно за летото, нема веќе мака, бричеви и ленти. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории […]

Видео, Предјадења

Меки кифлички кои се топат во уста

Направете меки кифлички кои се топат во устата. Вкусни се и лесни, а и ќе рашират преубава арома. Ова е рецептот:   Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото […]

Повеќе

УХМР за денеска со лоша вест

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, во јужните делови нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието.Температурата ќе се движи од 18 до 29 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно. Ќе дува засилен северен ветер. Температурата ќе достигне до 27 степени. […]

Видео, Препораки

Имајте го ова на ум ако често јадете компири

Сите знаеме колку е вкусен компирот и дека никогаш не излегува од мода. Еве како делува компирот на телото особено ако го јадете често.Погледнете го видеото: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема […]

Видео, Повеќе

Кикирики може да одгледувате и дома – Не е тешко!

Изберете непечени кикирики, засадете ги и ќе имате постојано вкусни кикирики дома.Секогаш ќе имате мезе, кое се одгледува брзо и лесно. Еве како: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го […]