Author: готвимк

Препораки

Погрешно готвиме ориз – Арсенот од лошата подготовка опасен по здравјето

Цел живот сите готвиме ориз на ист начин, но вистината е дека тој начин е погрешен и дека не само што е погрешен начинот, туку е и штетен по здравјето, бидејќи од оризот излегува голема количина арсен кој е опасен по нас. КАКО ПРАВИЛНО И ЗДРАВО ДА СПРЕМИМЕ ОРИЗ: Оставете […]

Видео, Десерти

Брзи рафаело бомбици

Направете совршени бомбици со неодоливиот вкус на кокос. Рафаелото е секогаш вкусен и одличен избор кој служи за секоја прилика.Еве што ви треба и како да ги направите овие бомбици: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Чоколадна баклава Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта […]

Видео, Десерти

Милка чоколадна торта  

 Направете најубава Милка чоколадна торта. Кога самите чоколади се вкусни и хит, може да замислите каква торта е ова.Има одличен изглед и вкус. Ова е се што ви треба:   Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Исечете ја тортата без грешка – супер трик

Сите знаеме колкав проблем е сечењето на тортите, правилните парчиња и секако да не се изрони или распадне тортата.Ви нудиме спас за овој проблем. Погледнете го во видеото: Повеќе на Готви.мк: Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се […]

Meat, Видео

ЗА ГУРМАНИ: Лесковачки уштипци со павлака

Совршено месо со прекрасен сос од павлака.Направете уштипци кои ќе ви станат омилено јадење. Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за […]

Видео, Десерти

Најпознатиот домашен колач: Наједноставен рецепт за Ванилици

Сите обожаваме ванилици, нема куќа во која не се прават и јадат, а на ова видео покажан вкусен и многу едноставен рецепт. Ова е се што ви треба, погледнете тука. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прочитај повеќе кулинарски совети и трикови ТУКА Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да […]

Видео, Главни јадења

ХИТ ВО КУЈНАТА: Мини переци со лук и пармезан

Направете мало совршенство во кујната, мини переци со лук и пармезан кои веднаш ќе ги снема од трпеза.Ова е се што ви треба и начинот на подготовка: Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да […]

Повеќе

Наутро кочан потоа пролет – какви вести носат метеоролозите

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло, а од пладне облачноста ќе се зголемува. Преку денот ќе дува умерен до засилен северен ветер поизразен вдолж Повардарието.Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири, а дневната од 17 до 24 степени. Во Скопје претпладне сончево и топло, […]

Tips & Tricks, Видео

НЕМА ВЕЌЕ МАЧЕЊЕ: Исчистете ја зелката за пет минути  

Ако сакате здрава, вкусна салата полна витамини, ви нудиме наједноставен начин за чистење, најголемиот проблем кај салатите. Вака најлесно ќе исчистите зелка. Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете […]

Видео, Повеќе

Бидете домаќинка со најуникатни велигденски јајца – супер идеја за кујната

Доаѓа големиот празник Велигден, доаѓа и вапцањето јајца. Освен вообичаените и симболични црвени јајца, секоја домаќинка сака да направи што покреативни и поубави велигденски јајца, а еве една генијална идеја за тоа. Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки […]