Author: готвимк

Видео, Повеќе

Нека блесне божиќната трпеза: Идеи за секој дом

Трпезата нека блеска за новогодишните и божиќни празници. Ова се неколку идеи за да уживате со семејството и најблиските.https://www.youtube.com/watch?v=EnRBdBGQR9Q Повеќе на Готви.мк: ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината Диетално: Домашни брускети со домати […]

Препораки

Маска за коса со пиво која чуда прави

Со банана и пиво може да направите супер маска за коса со која ќе биде блескава, бујна и мека, а најважно од се здрава. Повеќе на Готви.мк: Полнет запечен леб Домашниот леб на мајче Вера Домашен леб со маслинки Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Мусака со […]

Tips & Tricks

ОВА НЕ СТЕ ГО ЗНАЕЛЕ: Оваа овошка ги пере садовите како детергент

Сите даваме многу пари на скапи препарати и детергенти за садови, но постои овошка која ќе ги светне како да сте ги измиле со најскапиот детергент.Лимонот особено е корисен за закоравени и мрсни дамки кои се наталожуваат на садовите, запечена храна на нив и слични проблеми со кои секојдневно се […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Деликатес од компири – ќофтиња по најдобар рецепт

Ова се највкусните ќофтиња од компири. Неколку намирници ќе го направат најубавиот деликатес. Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата со брокула

Десерти

100 колачи во еден: Со еден трик се менува вкусот, мора да пробате

Погледнете како да подготвите чудо од есерт и ќе сфатите зошто го нарекуваат 100 колачи во еден:   Послужете со чај или кафе. Повеќе на Готви.мк: Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален […]

Препораки

Зимата носи грип и настинки: Чај со млеко за збогум на кашлицата

 Зимата е период на многу грипови и настинки. Студот дефинитивно коси, а се најавува и постудено време. Затоа ви нудиме чај со кој ќе се излечите и ќе ја прекинете кашлицата. Повеќе на Готви.мк: Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите Храна која задолжително треба да ја консумираат […]

Видео, Десерти

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Нека започне божиќната магија со највкусните колачиња

Направете совршени божиќни колачиња кои ќе внесат многу радост и магија за празниците во домот.Се што треба е да го погледнете видеото:   Повеќе на Готви.мк: Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Тазе домашен леб Полнет запечен леб Домашниот леб на мајче Вера Домашен леб со маслинки Диетално: Домашни […]

Повеќе

Доаѓа снегот – температурите се подлабоко под нула

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и тивко, по одделни котлини ќе има појава на слаба магла.Утринската температура ќе се движи од минус 12 до минус шест, а дневната од пет до 13 степени. Во Скопје ќе биде сончево и тивко со појава на слаба магла. Утринската температура ќе […]

Препораки

Руски чај кој прави чуда – помоќен од 300 лекови

 Рецепт за руски лек кој навистина прави чуда. Нема да верувате колку е лековит, а истовремено и вкусен. ВАЖНО: Ако го консумирате неколку месеци, ќе ја подобрите работата на бубрезите, ќе го подобрите видот и метаболизмот. Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 […]

Tips & Tricks

Домот ќе блеска за празниците: Направете сами спреј за прашина

 Направете си спреј за бришење прашина во својата кујна. Ова е особено корисен рецепт во периодов пред празниците.   Се се меша во шише со пумпа и се протресува шишето, се прска, и мебелот ќе свети. Повеќе на Готви.мк: Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која […]