Author: готвимк

Повеќе

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА: Доаѓа ново невреме – до кога ќе врне?

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во јужната половина од земјава на места нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Поради спуштање на постудена воздушна маса, позначителна нестабилност се очекува кон крајот на денот кон сабота.Утринската температура ќе […]

Препораки

Го пиел три месеци – овој сок ги убил ќелиите од рак

Овој чудотворен напиток го спречува растот на ќелиите на ракот во телото, но и е превенција за нивно настанување. Рецептот го објавил Кинезот Мр. Сето кој боледувал од рак на белите дробови, а познатиот билкар од Кина го препорачува овој рецепт на сите.Го конзумирал неполни три месеци и оздравел. Прочитај […]

Видео, Посно и веге

СПЕЦИЈАЛИТЕТ: Филети од риба со највкусен сос

Направете вкусни рибини филети, со печурки. Навистина вкусно и едноставно, ова е се што ви треба и начинот на подготовка: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: […]

Tips & Tricks

Ставете зелка на нозете, градите или вратот  – ќе се запрепастите

Зелката е позната како вкусен зеленчук со многу витамини и лековити својства, но овој начин на лекување е најнов и ефикасен.Ставете неколку листови на рацете, нозете, вратот, градите, ако имате проблем со главоболка, болка при доење, или пак последици од инекција. Ако ве боли главата ставете лист на главата и […]

Видео, Десерти

Убавината е во едноставните нешта: Кекси колачиња по најдобар рецепт

Направете вкусни ситни кекси колачиња. Брзо се прават а видеото на Шерпица ќе ви ја покаже постапката, како и потребните намирници. Добар апетит!   Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп […]

Meat

Подобро од мусака или сарма: Запечено мелено месо со павлака

Никогаш повкусно, никогаш покремаво и побрзо јадење. Направете потпечено мелено месо во павлака. Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе […]

Meat, Видео

Како во кафеана: Највкусното полнето пилешко на трпеза

Направете вкусно полнето месо, пилешко по најдобар рецепт.     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки […]

Препораки

Симнува 80% од салото на стомакот – толку прост а толку ефикасен рецепт

Прости, едноставен и брз рецепт, а најефикасен за симнување сало.     Се се меша и се пие шолја секое утро, се додека не постигнете идеална килажа според вас. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како […]

Повеќе

Голем циклон над Македонија – и денеска невреме, еве до кога ќе врне

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне и околу пладне во западните делови нестабилно со пороен дожд и грмежи, а попладне нестабилно ќе биде и во југоисточните делови.Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната температура од 23 до 32 степени. УВ-индексот ќе има вредност 6. […]

Повеќе

Земјотрес утрово во Скопје

Земјотрес со магнитуда од 2,6 степени според Рихтеровата скала е пoчувствуван изутринава во 06 часот и 07 минути во Скопје и околината.Според Европскиот-медитерански сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил на 12 километри северозападно од Скопје, на длабочина од 10 километри. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Senigallia – Хотел, бар и ресторан […]