Author: готвимк

Десерти

Брза кекс торта – вашиот нов омилен десерт

Направете брза кекс торта која е неодоливо вкусна, но и лесна за правење. Поврзани вести на Gotvi.mk: Со пет вкусни намирници до здраво срце ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи […]

Tips & Tricks

Идеален за летото: Овој зеленчук го топи целулитот

Она што ни треба за време на летото е свежа и здрава храна која ќе ни помогне да имаме убаво тело. Во борбата против килограмите искористете ја брокулата која со своите витамини и минерали ќе ви го одржи телото во фит форма, а воедно и ќе и го подобри здравјето.Брокулата […]

Главни јадења

Вкусна ручек идеја: Уштипци од тиквичка – топло ви ги препорачуваме

Уштипците од тиквички може да ги сервирате и како предјадење и како главно јадење. Топло ви препорачуваме да ги пробате. Рецептот е едноставен и брз. Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk: Полнети тиквици Боранија со тиквичка – посен и многу вкусен ручек Ќофтиња од тиквичка Печени тиквички со пилешко месо […]

Деликатеси

Што може да биде подобро од палачинки? Одговорот е торта од нив!

Се прашувате што може да биде подобро од палачинки? Одговорот е торта од палачинки! Уживајте во овој вкусен десерт и насладувајте се со семејството. Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk: За сите гурмани – Палачинки кватро салами Солени палачинки Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути […]

Препораки

Сакате тестенини но не и да накачите килограми? Ова е решението за вас

Ако сте љубител на тестенини, а не сакате да се здебелите, особено во летниот период, тогаш ви нудиме решение. Паста од тиквички е совршена замена на класичните тестенини за вас. Поврзани вести на Gotvi.mk: Свежа салата со тестенини ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Тестенини во песто сос Хот […]

Tips & Tricks

Ако го јадете ова летово ќе бидете магнет за комарци

Доколку сакате да се спасите од здодевните комарци, тогаш треба да избегнувате одредени производи на горештините.Не се препорачува да јадете млечни производи, или пак месо во комбинација со нив. Кожата по јадењето млечни производи лачи киселина, а таа е магнет за комарците. Не конзумирајте павлака, сирење, јогурт или соја. Поврзани […]

Деликатеси

Станете уметник во кујната – солена торта за секој дел од денот

Супер брз и лесен рецепт кој ќе ви послужи да се насладите со семејствово и да послужите гости со него. Верувајте, сите ќе ви бараат рецепт. Поврзани вести на Gotvi.mk: ВИДЕО: Направете солени мафини за 3 минути Класични благи мафини Солени мафини со козјо сирење Чоколадни мафини ВИДЕО: Мафини со […]

Препораки

Пет зрна аронија на ден за здраво срце

Аронијата ја има на пазарите и во продавниците за здрава храна, изобилува со витамини и делува благотоворно за нашето здравје. Доволни се пет зрна на ден за да го чувате вашиот организам.Аронијата помага крвта подобро да циркулира, помага за намалување на шеќерот во крвта, како и за проширени вени. Ги […]

Посно и веге

Ви здодеа од готовите супи? – Направете богата супа со компир и кнедли

Ако ви здодеа од готовите супи, направете си домашна вкусна супа полна со зеленчук. Наздравје! Одлично ќе ви дојде пред ручекот! Поврзани вести на Gotvi.mk:  Супа од зеленчук за намалување на килограми Зеленчукова супа Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа […]

Десерти

Нема печење на горештините – торта “Егзотик” со овошје за само 300 денари

Направете егзотична торта која ќе ве чини до 300 денари. Ем ефтино, ем вкусно и супер декорирано. Уживајте! Поврзани вести на Gotvi.mk: Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите […]