Author: готвимк

Tips & Tricks

Лошиот мирис од истечено млеко ќе го снема за секунда

Често се случува од невнимание да истече млеко, кое потоа остава лош мирис. Ако ви истече млеко на шпоретот има лесен и брз трик како да се спасите од лошиот мирис на загорено. Се што треба е по шпоретот да ставите малку сол и мирисот на изгорено ќе го снема. […]

Препораки

Пченката често нека ви биде на мени – Придобивки од жолтите зрнца

Пченката е корисна и здрава намирница која помага за многу проблеми. Помага за спори црева и надуеност.Помага за болести на срцето и кај возрасни и кај деца. Има многу витамин А во себе.   Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со […]

Салати

За ручек, родендени, слави: Крем салата со пилешко и печурки

Супер салата за ручек и секакви пригоди:   Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во […]

Препораки

Знаци дека ви треба детоксикација на телото – Делуваат вообичаено но не ги игнорирајте

На сите ни треба детоксикација, прчистување на телото од сол и штетни материи. Особено треба да внимавате на ова ако имате симптоми како постојана желба за благо, проблеми со стомакот и варењето на храната.Тука се и постојаниот умор, заборавањето, болки во телото, мускули и зглобови. Тука спаѓа и постојаниот стрес. […]

Салати

Салата со компири и кромид

Направете вкусна салата со компир и кромид. Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот […]

Главни јадења

Чорба од леблебија за ладните денови

Направете чорба со леблебија.   Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичиВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот Похован кашкавал Рецепт […]

Десерти

Брз десерт: Вкусни кокос колачи

Направете колачи со кокос.    Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот Похован кашкавал […]

Tips & Tricks

Домот нема да мириса со денови – Трик за печењето риба

Сите љубители на риба знаат колку е таа здрава и вкусна, но кога се пече остава силен мирис во домот што потоа тешко се вади од просториите колку и да се проветрува. Ако печете риба дома, задолжително ставете и парче јаболко во тавата за да си ја решите маката.Ќе го […]

Повеќе

Чаша со витамини и здравје за Добро утро – Денот нека почне со смути

Направете вкусно смути со кајсија и банана. Чаша полна добар вкус и витамини.Ова е рецептот и постапката:     Се лупи и сече бананата, се става во блендер со сите други состојки и се мати.   Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи […]

Предјадења

Погачи со сирење и вегета – Многу од една смеса

Вкусни и брзи погачи со сирење. Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот Похован […]