Author: готви.мк

Десерти

Касато торта – Рецепт со 7 состојки, без печење и матење со мискер

Брза и лесна торта која нема да ви одземе многу време, а ќе уживате во нејзиниот вкус. Еве го рецептот на Сања: Уживајте во овој вкусн десерт кој брзо се прави. Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет „Катица“ торта Возможно […]

Главни јадења

Ергенска кујна: Гриловано пилешко со салата

Динамиката на денешното време е навистина брза. Работни обврски, спорт, вежбање, излегување, љубовен и друштвен живот. Доколку сакате да зготвите нешто брзо и едноставно, а во исто време одлично за сите кои вежбаат, прочитајте го овој лесен и вкусен рецепт од ЕРГЕНСКАТА КУЈНА: На здравје! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: […]

Препораки

„Фабриката за задоволства“ ве кани на сладок настан во Skopje City Mall

Оваа сабота (03.02.2018) со почеток во 11 часот, ЕВРОПА ве кани на сладок настан исполнет со многу насмевки, подароци и полни кеси слатки задоволства по намалени цени! Повод за настанот е отворањето на продавница на нова локација во рамки на трговскиот центар Skopje City Mall. Новата специјализирана продавница на македонската […]

Видео, Препораки

Видео: Објавување на фотографии со храна на социјалните медиуми – Правилно или погрешно?

Дали е правилно или погрешно објавувањето на видеа и фотографии со храна на социјалните медиуми? Дали сме подобри и поразлични луѓе ако објавуваме вакви содржини или, пак, во време на економска криза тоа не треба да правиме? Еве го ставот на Бојан Кордалов, специјалист за нови медиуми и односи со […]

Препораки

Топ 10 најчитани Gotvi.mk рецепти во 2017 година

1 Јануари – првиот ден во Новата 2018 година 🙂 Тимот на Gotvi.mk Ви посакува среќна Нова 2018 година со најискрени желби за многу здравје, среќа, љубов, успех и многу вкусни моменти! Ви ги пренесуваме Gotvi.мк рецептите кои вие најмногу ги читавте во изминатата 2017 година: Се јаде само три […]

Повеќе

Голем предновогодишен хуманитарен базар со Бимилк во Веро Центар

На 23 декември со почеток во 12 часот во Веро Центарот во Скопје ќе се одржи завршниот настан во рамките на големиот проект „Собираме и ре-креираме со Бимилк“, кој во изминативе 3 месеци се реализираше во повеќе градинки низ Македонија. Настанот е од хуманитарен карактер и таму ќе бидат изложени […]

Повеќе, Препораки

Gotvi.mk – Сајт на годината во категоријата „Храна и здравје“ (Видео)

Во конкуренција со неколку десетици портали и блогови, Gotvi.mk е прогласен за победник во категоријата „Храна и здравје“ во рамките на манифестацијата „Сајт на годината 2017“ која ја организира во организација на дигиталната маркетинг агенција Media Solutions која е сопственик на платформата keepaneye.mk, а со поддршка на Министерството за култура […]

Tips & Tricks, Деликатеси, Препораки

Брзи домашни форнаринки – Рецепт за кој ви требаат неколку минути

Брз едноставен рецепт за домашни форнаринки кои ќе ве остават без здив. Се прават од тесто за пица. Прочитајте го овој поинаков и брз рецепт. Одлично одат со топено сирење – прочитајте го овој одличен РЕЦЕПТ Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута СПЕЦИЈАЛИТЕТ […]

Деликатеси, Предјадења

Фото: Рецепт за нискокалорични сендвичи

Одлично за појадок за секој кој сака да го намали внесот на дневни калории, а особено препорачливи за сите кои се на хроно исхрана, вели Ана, која ни го испраќа овој рецепт. Еве што ви е потребно за да ги направите овие брзи и нискокалорични сендвичиња: На здравје! Прочитај хроно […]

Деликатеси, Предјадења

Топено сирење – Рецепт со кој ќе го приготвите како во ресторан

Ви се најавија гости, а немате доволно време да приготвите нешто вкусно? Ние ви предлагаме совршен рецепт за топено сирење од кои сите ќе бидат задоволни. Рецептот ни го испраќа Сања. Оваа доза е доволна за три мали земјени садови. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Бујурди – топено сирење […]