Author: готви.мк

Повеќе

Награди за Југоекспорт Стил – Саемските попусти продолжуваат во салоните за мебел

Етаблираниот бренд за мебел Југоекспорт Стил се закити со 2 високи признанија за време на 43от Саем за мебел кој се одржа минатата недела во Скопје. Југоекспорт Стил ја доби високата награда за трпезариската маса Bibiana на Miotto Design, како и признанието во категоријата „Мебел за трпезарии“, каде беше наградена масата Alina. […]

Повеќе

(ФОТО+ВИДЕО) Почнува Саемот за мебел – Ѕирнете како изгледа и погледнете ги каталозите со попусти

На 21.03 почнува овогодинешниот Саем за мебел. Нашата екипа денеска забележа како изложувачите ги прават последните подготовки пред официјалниот почеток кој е најавен за утре во 10 часот. Југоекспорт Стил, компанијата со повеќе од 25годишна традиција и симбол за квалитетен мебел ги објави саемските Каталози со попусти кои ќе важат […]

Повеќе

Почнува Саемот за мебел – ЕВЕ ГО Каталогот со ПОПУСТИ (ФОТО + ВИДЕО)

Југоекспорт Стил го објави саемските Каталог со попусти кој ќе важи во нивните салони, како и за време на Саемот за мебел кој ќе се одржи во Скопје од 21 до 26 Март годинава. Промотивните каталози можете да ги погледнете на следниот линк: http://www.jugoexportstil.com.mk/Home/Promotions Локациите на салоните на Југоекспорт Стил се […]

Повеќе

Гужви во салоните за мебел на Југоекспорт Стил – Објавени саемските попусти

Југоекспорт Стил веќе ги објави саемските попусти кои ќе важат во нивните салони, како и за време на Саемот за мебел кој ќе се одржи од 21 до 26 Март. Промотивните каталози можете да ги погледнете на следниот линк: http://www.jugoexportstil.com.mk/Home/Promotions Локациите на салоните на Југоекспорт Стил се достапни на следниот линк: http://www.jugoexportstil.com.mk/Home/Contact […]

Деликатеси, Повеќе

Пекабеско инвестира над 1.4 милиони евра во нова опрема и машини

Најголемиот македонски производител на сувомесни производи и лидер во логистичко-дистрибутивната дејност, Пекабеско, набави нова опрема од познати светски производители во 4 производствени линии. „Станува збор за нова опрема во линијата за конзерви, линијата за слајс, линијата за полнење на комадно месо во црево, како и линијата за пакување на комадно […]

Повеќе

Почнаа промотивните цени – Погледнете ги предсаемските мебел попусти во Југоекспорт Стил

Додека сме во очекување на претстојниот Саем за мебел кој ќе се одржи на Скопскиот саем во периодот од 21 до 26 месецов, компанијата-симбол за квалитет и традиција во индустријата за мебел, Југоекспорт Стил со изненадување за своите потрошувачи. Почнувајќи од минатата недела, тие објавија повеќе производи кои може да се […]

Видео

ВИДЕО: Толку вкусен сендвич кој добро изгледа досега не сте пробале

Секој може да подготви сендвич, но не секој може да подготви различен, вкусен и сендивич кој добро изгледа. Миксот од MAMA’С домашен ајвар или малиџано, кашкавал, пршута и листови рукола ќе му даде специфичен вкус на обичниот сендвич. Начинот на подготовка погледнете го во ова видео: Sneak peak from MAMA’S […]

Деликатеси, Препораки

РЕЦЕПТ: Толку вкусен сендвич што ќе го правите секој ден (ВИДЕО)

Секој може да подготви сендвич, но не секој може да подготви различен, вкусен и сендивич кој добро изгледа. Миксот од MAMA’С домашен ајвар или малиџано, кашкавал, пршута и листови рукола ќе му даде специфичен вкус на обичниот сендвич. Начинот на подготовка погледнете го во ова видео: Мама’с – Единствениот бренд […]

Tips & Tricks, Видео, Десерти

Радост за децата – Направете чоколадно шише за неколку минути (ВИДЕО)

Вистинско чоколадно задоволство кое ќе ги израдува најмалите, иако и возрасните нема да можат да одолеат 🙂 Потребни ви се чоколадо, чоколадни бонбони и едно пластично шише. Одлична идеја за претстојниот викен, погледнете: Повеќе интересни и креативни видеа можете да најдете на YouTube каналот на Наталија: https://www.youtube.com/channel/UCL-UBnNOmBTCKnW_CLZjtQQ Повеќе на Gotvi.mk: ВИДЕО […]

Повеќе, Препораки

Шеф Марк Де Јонг најави голем кулинарски настан годинава во Македонија

Во органзација на EMKICE (Euro Macedonian Knowledge Innovation Center) и ММЦЦ (Macedonian Multiethnic Culinary Chefs) се одржа презентацијата на искуства и ЕУ проекти добиени изминатите години во Република Македонија и официјалното отпочна со работа EUFAA Акцелераторот и Академијата за ЕУ фондови и Грантови (eufundingaccelerator.mk). Покрај анализата на добиените проекти и […]