Резултати од пребарувањето за "салата"

Посно и веге, Салати

Посна салата со сенф и компири – Деликатес на посната трпеза

Направете посна сенф салата. Повеќе ресепти на Готви.мк:Брз појадок со туна салатаВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство    

Салати

Вкусна и посна: Салата со спанаќ

Вкусна спанаќ салата. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печуркиКинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко со паста и песто сос Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Специјалитет: Похoван и […]

Главни јадења

Лесна вечера: Салата од варено јунешко

Вкусна салата од варено јунешко… Добар апетит! Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до […]

Салати

Деликатес: Топла салата со зелка

Вкусна и топла салата со зелка.   Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот Похован кашкавал […]

Салати

Грчка салата со фета, макарони и маслинки

Направете вкусна салата со макарони.   Уживајте! Поврзани вести на Готви.мкБрзи роденденски сендвичиВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот Похован кашкавал  

Салати

За ручек, родендени, слави: Крем салата со пилешко и печурки

Супер салата за ручек и секакви пригоди:   Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во […]

Салати

Салата со компири и кромид

Направете вкусна салата со компир и кромид. Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот […]

Видео, Главни јадења, Салати

Еве како се спрема Цезар салата

Ви донесуваме рецепт за славско предјадење… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе […]

Главни јадења, Салати

Ова е наједноставниот рецепт за руска салата

Надополнете ја вашата славска или празнична трпеза со оваа салата со богат вкус. Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт […]

Видео, Салати

Сервирајте салата како професионалец, за само 6 минути!

Сезоната на свечени славски трпези веќе ни пристигна и вистински момент е да научиме како да декорираме салата брзо, лесно, а притоа да изгледа прекрасно. Во видеото во прилог во детали е објаднето како да декорирате слата од краставици и домати: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава […]