Резултати од пребарувањето за "палачинки"

Предјадења

Пита палачинки за појадок

Направете мини палачинка пити во домот совршени за појадок или вечера. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Десерти, Посно и веге

Вегански палачинки

Вкусни вегански палачинки… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети […]

Главни јадења

Компир палачинки – ќе ги обожавате

Малку поинакви палачинки… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Meat, Предјадења

Повкусно од печени палачинки – Пита со павлака и пилешко

Нешто волку вкусно сигурно не сте пробале во скоро време. Пита со пилешко и павлака која е царица на трпезата. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: […]

Видео, Десерти

Мус торта со палачинки: Неодолив десерт

Одличен десерт од палачинки… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете […]

Десерти

Американски палачинки со бадемово млеко – совршен десерт

Послужете ги со мед или овошје. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Десерти

Вкусен десерт за неколку минути: Омиленото чоколадо во смеса од палачинки

Едноставен рецепт за неодолив десерт, готов за само неколку минути. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Десерти

Палачинки без јајца: Само 3 состојки – ќе ве освојат за миг

Подготовката е повеќе од едноставна, а вкусот е фантастичен! Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Десерти

Брзи палачинки со вода

Направете брзи и вкусни палачинки, само со вода.   Се сее брашното, се матат јајца со шеќер, сол и масло и се додава вода, па се заедно се мати. Се загрева тефлонска тава со малку масло и се вади од смесата, се печат палачинки. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: […]

Видео, Главни јадења

Сочна пита од палачинки: Се спрема за миг

Одлична за доручек, ужина или вечера. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки […]