Резултати од пребарувањето за "десерт"

Десерти

Брз десерт: Вкусни кокос колачи

Направете колачи со кокос.    Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот Похован кашкавал […]

Десерти

Посебен десерт: Пченица со суво грозје

Направете совршен деликатес дома.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко со паста и песто сос Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со […]

Видео, Десерти

Овошна торта без печење: Совршен славски десерт

Доколку сакате, рецептот може лесно да се прилагоди и за посна варијанта. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Спасете го десертот со еден трик – Ја олеснува работата на секоја домаќинка

Сите знаеме колку е напорно да се направи совршено декориран десерт, а ако горниот слој или фонданот се извалка навистина се уништува се. Овој евтин и корисен трик ќе ви покаже како да ја спасите ситуацијата. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки […]

Десерти

Неодоливи топчиња од урми – брз десерт

Брз и вкусен десерт кој ќе го обожавате! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко со паста и песто сос Одличен рецепт – […]

Видео, Десерти

Десерт кој ќе го обожавате: Палачинки со кондензирано млеко и ореви

Десерт кој не враќа во детството… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос […]

Десерти

Колач од блендер – Брз и вкусен десерт

Направете едноставен колач.   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Десерти

Десерт полн чоколадо во чаша – Брзо и лесно

Направете мус во чаша дома и тоа од две состојки, 2 јајца и едно чоколадо млечно. Се оставаат кратко јајцата на собна температура и се двојат белките од жолчките. Се матат белките со миксер, а жолчките со жица. Се топи чоколадото на пареа, па се лади. Се додава чоколадото во […]

Десерти

Чоколадни колачиња со лешник и портокал: Неодолив десерт кој се топи во уста

Овој рецепт е едноставен за подготовка дури и ако сте почетници во кујна. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт […]

Десерти

Сладок десерт со крушки

Едноставен и неодолив десерт со крушки… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко со паста и песто сос Одличен рецепт – Потпечено мешано […]