Резултати од пребарувањето за "буденик"

Главни јадења, Предјадења

Буденик со урда и рукола

Буденикот (пита) е многу вкусен специјалитет кој по избор можете да го направите со спанаќ, чварки, печурки, праз… Јелица подготвила буденик со урда и рукола. Еве го рецептот кој ни го прати: Готви со љубов и уживај во храната!

Видео, Повеќе

Рецепт за ледено кафе – кремаво и освежително

Направете ледено кафе со кое ќе се освежите, а воедно има и супер кремав вкус.   Се мешаат сите состојки во блендер, и се служи со коцки мраз. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Буденик со урда и рукола Брза пита Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал […]

Препораки

Чини само 7 денари – го чисти организмот, ја прави кожата сјајна и лечи се

Иако многумина не знаат за овие дејства на квасецот, тој чини само 7 денари, а лекува се.Богат е со витамин Б, протеини, аминокиселини и минерали, а има и многу селен. Ако се зема во мали количини делува како антибиотик и лекува болести. Можете на ден да земате две мали лажички […]

Видео, Главни јадења, Деликатеси

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Млечник кој никого не остава рамнодушен

Читател ни ја испраќа оваа фотографија од млечник – традиционално јадење кое сите љубители на тесто и сукани производи со вкус на млеко ќе го обожаваат. Особено најмалите 🙂 Еве како да го приготвите: Остатокот од подготовката погледнете го во видеото: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Буденик со урда и рукола […]