Цвеќето кое го добивте за 8 Март долго ќе трае во вазна – Има мал трик да не овене брзо

Цвеќето кое го добивте за 8 Март долго ќе трае во вазна – Има мал трик да не овене брзо

За осми Март секоја жена добива подарок, а највчесто цвеќе.
Ако добивте цвеќе за во вазна, ова е супер трик за вас, за да не овене брзо.Ставете во водата лажиче сода.Вака цвеќето подолго ќе трае.

Ова е супер за сите љубители на цвеќе.

 

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула