Салата со мисиркино месо и крем сирење

Салата со мисиркино месо и крем сирење

Вкусна оброк салата со мисиркино месо.

Состојки:

 • мисиркино месо
 • зелена салата
 • домат
 • морков
 • кромид
 • маслиново масло
 • крем сирење

Начин на подготовка:

 1. Обварете го мисиркиното филе, а потоа зачинете го по желба.

   

 2. Исечкајте свеж зеленчук, измешајте и прелијте со малку маслиново масло. Во салатата додајте лажица крем сирење и добро измешајтје.

   

 3. Ставете и мисиркино месо во салатата и измешајте. Здрава, лесна и вкусна, вечерата е спремна.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула