Подобро од палачинки: Ставете малини во калапи за мафини и додадете две состојки

Подобро од палачинки: Ставете малини во калапи за мафини и додадете две состојки

Направете вкусни мафини со малини и со банани.
Ви требаат 2 банани кои се пасираат, па во нив се ставаат 4 јајца и се убаво се меша.
Се ставаат по неколку малини во калапи за мафини и горе од смесата.
Се удира плехот неколку пати да излезе воздухот.
Се печат 12 минути на 190 степени на загреана рерна.

Добар апетит!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула