Торта со јагоди и орео бисквити

Торта со јагоди и орео бисквити

Може да ја направите и со малини, банани… Секоја комбинација е врвна!

Состојки:

  • 400 гр јагоди
  • 100 гр орео бисквити
  • 200 гр маргарин или путер
  • 300 гр крем сирење
  • 200 гр шеќер во прав
  • 1 лажица сок од лимон
  • 800 мл слатка павлака
  • 350 гр бисквити

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула