Највкусниот пандишпан од чоколадо – основа за било кој вид десерт

Највкусниот пандишпан од чоколадо – основа за било кој вид десерт

Едноставен чоколаден бисквит кој ќе ви послужи како основа за разни колачи.

Состојки:

  • 5 јајца
  • 100 гр шеќер
  • 150 гр чоколадо
  • 200 гр путер
  • 5 лажици брашно
  • сок од 1 портокал
  • рендана кора од портокал по желба

Начин на подготовка:

  1. Разматете јајца со шеќер, а на пареа растопете чоколадо и путер, па додајте во јајцата. Соединете. Потоа додајте брашно, сок од портокал и рендана кора. Кога ќе ги соедините состојките ставете во плех обложен со хартија и печете во загреана рерна на 180 степени.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула