Чаеви од билки – Ова е најмоќниот за несоница

Чаеви од билки – Ова е најмоќниот за несоница

Чаевите од билки се многу корисни за здравјето.
Камилицата е многу мона за телото и е лек за смирување и несоница.
Го смирува телото и умот, намалува и болки во желудникот.
Се бори со грчеви во стомакот и надуеност.
Се бори со дијареа и гастритис.
Го штити бубурегот и црниот дроб, а исто така помага да го смируиме умот и да спиеме како бебе.

 

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула