Трик кој ќе ви ја олесни работата во кујна: Еве како да исечкате кромид

Трик кој ќе ви ја олесни работата во кујна: Еве како да исечкате кромид

Попи Отул, една од младите „инфлуенсерки“ која на ТикТок има 1,3 милиони следачи, открива сјаен трик за сечкање кромид.Неодамна објавила видео запис за кој тврди дека ќе ви ја олесни работата во кујна.

Снимила многу едноставен начин за сечкање кромид.

„Ова е една од првите техники кои ги учите кога сакате да станете кувар.“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Poppy O’Toole (@poppy_cooks)

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула