Што содржи маслиновото масло во себе?

Што содржи маслиновото масло во себе?

Маслиновото масло е еден од најздравите типови масло, и се препорачува како замена за обичното масло во исхраната.
Полно е со олеинска киселина, витамин Е, минерали и протеини во себе.
Има 2 милиграми натриум, 1 милиграм калиум во себе.
Содржи околу милиграм калциум.
Вметнете го во исхраната.

 

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед