Како се чуваат сенфот и кечапот? – Не мора да стојат во ладилник

Како се чуваат сенфот и кечапот? – Не мора да стојат во ладилник

Кечапот е супер додаток за јадењата, особено за тестенини, лазањи, или компири.
По купувањето, го чуваме во лаидлник, но сепак, може да опстане и надвор од фрижидерот.
Не само кечапот, туку и сенфот, како и маслиновото масло и киселите краставички, се чуваат на работната маса, а не во ладилник.
Впрочем, така се чуваат и во продавниците.

 

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед