Правила за совршен лосос – Мек внатре, а со крцкава кора

Правила за совршен лосос – Мек внатре, а со крцкава кора

Лососот е многу здрава и вкусна намриница, богата омега три масни киселини.
Она што е важно за лососот е дека има правила, како точно треба да се спреми, за да биде превкусен.
Се вади од ладилник и секогаш се остава да отстои пред печење, освен ако не се одлучите за свеж.
Секогаш користете тава од нерѓосувачки челик.
Секогаш ставајте ја рибата во доста загреано масло.
Не го фаќајте многу, кожата е доста отпорна, па не му треба многу вртење.
Кога долната половина ќе смени боја, значи дека е готова рибата за вртење.

 

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед