Печени јајца со шунка – Брз деликатес за појадок

Печени јајца со шунка – Брз деликатес за појадок

Направете вкусна кајгана со шунка.

Состојки:

  • 3 јајца
  • 100 гр. шунка
  • 50 гр. брашно
  • сол и маст

Подготовка:

  1. Се матат пенасто жолчките.
  2. Се додава и сечената шунка.
  3. Се става брашно и сол, па на крајот снег од белки.
  4. Се става смесата на плех со маст и брашно и се пече на 180 степени додека порумени.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед