Брза вечера од рерна: Леб со сирење и сланина

Брза вечера од рерна: Леб со сирење и сланина

Искористете го стариот леб и подгответе вкусна вечера.

Состојки:

  • 5 парчиња бајат леб
  • 5 парчиња моцарела
  • ситно сечкана сланина Пекабеско
  • малку сув босилек
  • малку маслиново масло

Начин на подготовка:

  1. Загрејте ја рерната на 220 степени. Парчињата леб премачкајте ги со маслиново масло, ставете моцарела, босилек и сланина.

     

  2. Печете 10 минути додека моцарелата не се растопи. Послужете со салата по желба.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте