Компирите нема да бидат крцкави ако го додадете ова – Важно правило за печење

Компирите нема да бидат крцкави ако го додадете ова – Важно правило за печење

Кога печете компири, ако сакате да добиете покрцкава текстура, немојте да правите грешка и да употребите маргарин наместо масло.
Маслото ги прави компирите покрцкави во рерна, додека маргаринот ги омекнува и им дава многу ровка текстура.
Па ако вашиот избор се покрцкави компири одберете масло, а во спротивно, за помеку компири маргаринот е прав избор за вас.

 

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед