Зеленчук за помнење и издржливост на телото – Се бори и со анемија

Зеленчук за помнење и издржливост на телото – Се бори и со анемија

Цвеклото е многу моќна намирница која прави чуда за здравјето.
Има многи витамини и минерали и најважно фолна киселина.
Го подобрува помнењето и работата на мозокот.
Помага против анемија и проблеми со крвта.
Ја подобрува издржливоста и имунитетот.

 

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед