Здрава напивка: Смути од цвекло и јаболко

Здрава напивка: Смути од цвекло и јаболко

Здрава напивка, го зајакнува имунитетот и го закрепнува телото.

Состојки:

  • сирово излупено цвекло
  • јаболко
  • корен од целер
  • морков
  • 1 шолја бадемово или кокосово млеко
  • 2 лажички мелено ленено семе
  • 1 лажица чиа семе
  • 1 лажичка ванила по вкус

Начин на подготовка:

  1. Исечкаје цвекло, јаболко и морков на големи парчиња, па изблендирајте. Додајте ги сите останати состојки, изблендирајте и вашата здрава напивка е готова!

Уживајте!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула