Сендвич со салама за доручек

Сендвич со салама за доручек

Вкусен и брз доручек.

Состојки:

  • 4 парчиња леб
  • 2 лажички путер
  • 8 парчиња салама Пекабеско
  • 4 листови зелена салата
  • 2 парчиња сирење
  • сос по желба (сенф, мајонез)

Начин на подготовка:

  1. Намачкајте путер на сите парчиња леб. Наредете зелена салата, салама, сирење и сос.

     

  2. Расечете дијагонално на триаголници и сервирајте.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте