Леден крем од банани – Лесен десерт од 2 состојки

Леден крем од банани – Лесен десерт од 2 состојки

Направете вкусен крем од банани од само две состојки.
Ви требаат една зрела бабана и две лажици цветен мед.
Се лупи и сече бананата и се става во замрзнувач 20 минути.
Се пасира и се меша со медот.
Се заледува четири часа и потоа кремот е спремен за јадење.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки