Women's sports shape

Ако постојано се движите или спортувате – Зеленчук кој треба да го јадете

Грашокот е многу здрав зеленчук кој често треба да го имаме за ручек.
Има многу витамини А, Б и Ц во себе, помага за добар имунитет на телото.
Најмногу има протеини во себе, па се препорачува како храна за луѓето кои цел ден се во движење.
Особено се препорачува за спортисти.
Богат е и со влакна и го забрзува нашиот метаболизам, и секако е диетален.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки