За витка линија и здравје – Намирниците со оваа боја се дар од Бога

За витка линија и здравје – Намирниците со оваа боја се дар од Бога

Зелената боја на храната има посебно значење и многу помага на телото.
Зелената боја значи здравје, витка линија и добар вид.
Зеленото овошје и зеленчук има лутеин, хемикалија која позитивно делува на видот.
Се препорачува и за слабеење, витка линија и тело без сало.
Зелената боја смирува, па затоа се препорачува и за оние кои брзо јадат.
јадете често тиквички, брокула, грашок.
Јадете спанаќ и краставици.
На менито нека ви бидат и киви, марула, зелка, шпаргли, рукола, сите видови зелена салата.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки