Црвен грејпфрут – За што помага само еден на ден

Црвен грејпфрут – За што помага само еден на ден

Црвениот грејпфрут е многу здрав и секако полн витамин Ц, кој помага за имунитет.
ПОмага со своите витамини и антиоксиданси, сиромашен е со калории, па со тоа е диетален и топи сало.
Се бори со видови тумор како тумор на кожа, бели дробови, дебело црево и желудникот.
Се бори со вируси и бактерии, намалува холестерол и шеќер во крвта.
Го чува и нашето срце.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки