Целер – Мoќен зеленчук кој ги чува бубрезите

Целер – Мoќен зеленчук кој ги чува бубрезите

Целерот е моќна намирница која помага за многу проблеми.
Целерот има многу витамини и минерали, помага како природен диуретик и лаксатив.
Корисен е за слабеење и намалува холестерол.
Помага и за бубрезите, мочните канали, спречува инфекции.
ПОмага против астма, бронхит, и е моќен афродизијак.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки