Заменува кафе – Чај кој изобилува со витамини и помага за дијабетес

Заменува кафе – Чај кој изобилува со витамини и помага за дијабетес

Чајот од глуварче е многу моќен и здрав и многу помага.
Извор е на витамини и тоа А, Б6 и К, како и минерали: Калциум и калиум.
Го регулира дијабетесот, совршена замена е за кафе, не прави енергични и будни.
Намалува воспаленија и убива бактерии.
Помага лесно да се празниме, го чува црниот дроб и помага за да се намалат и спречат инфекции на уринарен тракт.
Ги јакне и коските.
Набавете си го од билна аптека и бидете здрави како дрен.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки