Жолти – Намирници за стомачни тегоби и правилно варење на храната

Жолти – Намирници за стомачни тегоби и правилно варење на храната

Намирниците со жолта боја многу му помагаат на телото за добро варење и сите проблеми со стомакот.
Тие ги намалуваат стомачните тегоби, надуеноста, гасовите, и сите проблеми со стомакот и желудникот, а воедно овозможуваат храната правилно и побрзо да се вари во желудникот.
Јадете банани, лимон, жолт грејпфрут и жолти јаболки често.
На менито нека ви бидат и пченка, жолта боранија, како и жолта пиперка.

 

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед