Најголема грешка која може да ја направите со ловорот – Вака ќе го уништите ручекот

Најголема грешка која може да ја направите со ловорот – Вака ќе го уништите ручекот

Ловорот е супер намирица, супер е во грав, чорби, гулаши, но сепак не треба да грешите кога го ставате.
Имено, се ставаат лист, два или три, а не премногу, зошто ќе го уништи вкусот и ќе стане горчлив.
Се става десет минути пред да е целосно направено јадењето и се трга потоа.

 

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед