Одличен сос од пиперки и фета сирење

Одличен сос од пиперки и фета сирење

Одличен сос од пиперки и фета сирење. Ќе го обожавате.

Состојки:

  • 240 гр фета сирење
  • 120 гр црвени пиперки
  • 3 лажици малсиново масло

Начин на подготовка:

  1. Во блендер измешајте фета, црвени пиперки и масло. Зачинете со црн бибер и мешајте додека не стане глатко. Префрлете во чинија, а потоа сервирајте.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте