Колку долго се вари леблебија?

Колку долго се вари леблебија?

Ако сакате да сварите леблебија за некој деликатес, има правилен начин како се прави тоа.
Таа е многу здрава и корисна и совршено оди со многу јадења.
Добро е да се потопи во вода и да се остави така барем 12 часа.
Се мие и цеди убаво.
Се вари покриена целосно со вода 40 минути, на тивик оган.
Во експрес лонец се вари 20 минути.

 

Повеќе на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед