Грижете се за себе: Млеко за здрава и сјајна кожа

Грижете се за себе: Млеко за здрава и сјајна кожа

Млекото влијае многу за целокупното здравје, за здрави и цврсти коски и за здрава и сјајна кожа.
Богато е со млечна киселина која ја чисти кожата, ја обновува и помага да се намали иритацијата.
Нанесете млеко на телото да се впие. Така кожата ќе биде здрава и мазна, како и хидрирана.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула