Садот во кој мешате нема да се лизга – Вака нема ништо да истурите

Садот во кој мешате нема да се лизга – Вака нема ништо да истурите

Ако правите некој деликатес, без разлика дали е тоа нешто солено, благо, салата…има начин како да не ви се мрда садот додека мешате, па ништо да не истече.
Се што ви треба е да ставите крпа под садот.
На овој начин нема да мрда и ништо нема да се истури, нема да мора да чистите и нема нервози.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко