Ќе биде како тазе печена – Подгрејте пица како пица мајстор

Ќе биде како тазе печена – Подгрејте пица како пица мајстор

Ако сакате да подгреете пица, а таа да не се исуши, има мал трик со кој ќе биде како тазе испечена.
Без разлика дали ви остана од ручек, или пак ви е останата од претходниот ден, пицата се подгрева во микро, но со мал додаток.
Ставете парчиња пица, едно, две или повеќе во микро, а до нив мал сад со вода.
Пуштете го микрото да загрева, а пареата од водата, ќе ја омекне пицата.
Пробајте и уверете се, наместо да јадете ладна пица, или пак да ја фрлате.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко